TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zobacz Bitwę Warszawską w goglach VR przed dworcem Głównym we Wrocławiu
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.09.2020 10:45:22
Zobacz Bitwę Warszawską w goglach VR przed dworcem Głównym we Wrocławiu (foto: PKP SA)

Niecodzienna, atrakcyjna i w pełni wirtualna – taka jest podróż, w którą zabierze nas Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa". Już od 19 września PKP SA zaprasza na bezpłatne projekcje filmu "Wiktoria 1920" zrealizowanego w technologii VR 360 stopni 3D, które odbędą się w kopule sferycznej na placu przed dworcem Wrocław Główny.

Dzięki współpracy PKP S.A. z Fundacją Koncept Kultura i Biurem Programu "Niepodległa" Wrocław znalazł się w grupie jedenastu miast, gdzie będzie można zobaczyć projekcję. Jest ona nietypowa, gdyż po założeniu specjalnych okularów wraz z bohaterami filmu przenosimy się wirtualnie do 1920 roku i bierzemy udział w niezwykłej misji dostarczenia meldunku do biura szyfrów na Cytadeli.

Biuro Programu "Niepodległa" realizuje projekty związane z przypominaniem rocznic historycznych w atrakcyjny dla publiczności sposób, wykraczający często poza standardowe podejście do historii – wyjaśnia Jan Edmund Kowalski, dyrektor Biura Programu "Niepodległa". Dlatego zdecydowaliśmy się na produkcję "Wiktorii 1920" w technologii wirtualnej rzeczywistości. W naszych działaniach wsparło nas Narodowe Centrum Kultury, które jest koproducentem filmu, oraz Narodowy Bank Polski – partner filmu – dodaje.

Dzięki goglom VR widzowie będą obserwować otaczający ich świat oczami jednego z bohaterów filmu. Uciekając przed bolszewikami staną się uczestnikami zapierających dech wydarzeń i poznają rolę wywiadu radiowego dla polskiego zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej.

Dworce kolejowe to przestrzenie otwarte na kulturę, z wieloma ciekawymi wystawami i wydarzeniami. Żywię przekonanie, że projekcje filmu "Wiktoria 1920", które przybliżają w przystępny i ujmujący sposób historię Polski, spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Wrocławia i podróżnych. Nasze zaangażowanie w ten projekt nie jest przypadkowe, ponieważ jako PKP S.A. wspieramy popularyzację wiedzy o historii i kulturze Polski – mówi Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP S.A.

Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" to projekt mobilny, którego celem jest wyjście z edukacją historyczną w nowoczesnej formule do publiczności, która na co dzień nie odwiedza muzeów. Od trzech lat wędrujemy po polskich miastach z pokazami filmów w technologii VR 360 stopni 3D, które angażują widzów w wydarzenia sprzed 100 lat. Tym bardziej cieszymy się z partnerstwa między Biurem Programu "Niepodległa", naszą fundacją i PKP S.A., dzięki któremu dotrzemy nie tylko do mieszkańców Wrocławia, ale także do turystów podróżujących z Dworca Głównego – mówi Anna Osiadacz, prezes Fundacji Koncept Kultura.

Fabuła wirtualnego filmu, która zostanie poprzedzona krótkim wprowadzeniem historycznym, rozpoczyna się w sierpniu 1920 roku. Sytuacja na froncie jest trudna. Polskie wojska wciąż cofają się pod naporem armii bolszewickiej. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nieuchronnie zbliża się ostateczne starcie, którego wynik wydaje się już przesądzony na korzyść bolszewików… Najważniejsze zadanie to obronić Warszawę i nie pozwolić bolszewikom wkroczyć do miasta. Jednak wielomiesięczny wysiłek odcisnął swoje piętno na obu armiach. Nawet wśród Polaków panują defetystyczne nastroje i kiedy do obozu wojsk polskich dociera tajemniczy meldunek, który należy przekazać do biura szyfrów w warszawskiej Cytadeli, jedynie czterech śmiałków podejmuje się tej misji – wśród nich jest widz oglądający film oczami bohatera. Od tej pory widz staje się częścią grupy specjalnej składającej się ze studenta Janka Węgielskiego (w tej roli Dariusz Pieróg), ułana Władysława Brończaka (Szymon Mysłakowski), pilota Eskadry Kościuszkowskiej, Meriana C. Coopera (Patryk Szwichtenberg) oraz tajemniczej Poli Lewickiej (Róża Klekotko). Podczas misji dostarczenia meldunku widz, w wirtualnym świecie, przeżyje między innymi podróż samolotem, skok na spadochronie oraz walkę i ucieczkę przed bolszewikami.

Jak nietrudno zauważyć każdą z osób, która przyjdzie do szerokiej na 8 metrów i wysokiej na 4,5 metra kopuły sferycznej, czeka niezwykle atrakcyjna podróż w czasie. Pokazy są bezpłatne i odbywają się w godzinach od 12 do 18:30. Seans trwa około 50 minut. Żeby móc go obejrzeć należy zarejestrować się na stronie www.konceptkultura.pl. Pokazy we Wrocławiu będą odbywać się przez trzy dni od 19 do 21 września. (PKP SA)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
dworzec
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....