TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Z Wadowic do Andrychowa szybciej. 80 km/h
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.10.2020 09:15:20
Z Wadowic do Andrychowa szybciej. 80 km/h (mat. pras.)

W grudniu podróżni pojadą koleją z Wadowic do Andrychowa. Odcinek ten jest obecnie modernizowany; układane są m.in. nowe tory. Prace są częścią wartej 129 mln zł rewitalizacji linii łączącej Kraków z Bielskiem-Białą – podały PKP Polskie Linie Kolejowe.

"Codziennie na trasie pracuje ponad 150 robotników oraz kilkadziesiąt ciężkich maszyn. Wykonawca przygotowuje nowy tor od Wadowic w kierunku Andrychowa. Na większości trasy już jest ułożony. Ustawiane są nowe konstrukcje sieci trakcyjnej oraz rozprowadzane instalacje teletechniczne" – poinformował Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP PLK.

Jak dodał, wykonawca przed budową zdemontował i wywiózł stare tory oraz sieć trakcyjną.

"Przebudowie i wymianie podlegają przepusty, przejazdy kolejowo–drogowe i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Prace na linii 117 na odcinku Wadowice – Andrychów rozpoczęły się w lipcu br." – zaznaczył Hamarnik.

Inwestycja obejmuje także budowę mijanki w Barwałdzie Średnim. "Dzięki niej zwiększy się przepustowość linii i powstaną warunki do uruchomienia dodatkowych pociągów. Przystanek w Barwałdzie Średnim +przesunięty+ bliżej miejscowości ułatwi dostęp do kolei. Budowa mijanki planowana jest w marcu 2021 r. i zajmie ok. 3 miesięcy" – powiedział przedstawiciel PKP PLK.

Wygodniejszy przejazd zapewnią nowe perony na przystankach w Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie oraz na stacji w Andrychowie. Dostęp do kolei zwiększy nowy przystanek w Wadowicach, w rejonie osiedla Podhalanin.

Piotr Hamarnik podkreślił, że wszystkie prace budowlane zakończą się w połowie 2021 r. "Pociągi na zrewitalizowanej linii przyspieszą do 80 km na godz. Podróż z Krakowa do Bielska-Białej będzie krótsza. Wzrośnie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym" – wyjaśnił.

Projekt "Rewitalizacja linii kolejowej nr 117 odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice - granica województwa" o wartości 129 mln zł netto ubiega się o współfinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel zapowiadał w lipcu, że w dalszej perspektywie spółka zamierza zmodernizować kolejny odcinek: z Andrychowa do Bielska-Białej. "Chcemy, aby już za kilka lat można było przejechać pociągiem z Krakowa do Bielska-Białej w czasie poniżej 2 godz." – powiedział. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
tor
torowisko
infrastruktura
remont
Wadowice
Andrychów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....