TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

UTK pokazuje jak bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.10.2019 13:45:41
UTK pokazuje jak bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy

Jak bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy, co zrobić gdy nasz samochód utknie między rogatkami, do kogo się zgłosić jeśli widzimy zepsutą sygnalizację na przejeździe?

Przyszli i obecni kierowcy odpowiedzi na te pytania znajdą w wideoporadniku przygotowanym przez Urząd Transportu Kolejowego. Dzięki krótkiej i atrakcyjnej formie film edukacyjny może być z powodzeniem wykorzystywany np. podczas kursów nauki jazdy.

Film animowany przedstawiający zasady prawidłowego przekraczania przejazdów kolejowych powstał z myślą o kandydatach na kierowców. Obejrzenie 7-minutowego nagrania może być również świetną okazją dla posiadających już prawo jazdy, by przypomnieć sobie jak należy się zachować w pobliżu torów. Kierowcy często zapominają, co oznacza znak stop i czerwone światło przed przejazdem. To bardzo ważne, by przestrzegać podstawowych reguł bezpieczeństwa. Później, w spotkaniu z rozpędzonym kilkusettonowym pociągiem, szanse na przeżycie są bardzo małe.

Wszystkie poważne wypadki do jakich doszło na kolei w ubiegłym roku, to zdarzenia na przejazdach kolejowo-drogowych. Aby tych tragedii było mniej, działamy wielotorowo. Bardzo ważna jest edukacja kierowców. Dlatego powstał nasz wideoporadnik. Chcemy zachęcić szkoły kształcące kierowców, aby z niego korzystały – zapowiada dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. Na kursach prawa jazdy nie poświęca się dużo czasu na omawianie bezpieczeństwa na przejazdach. Film to siedem minut skondensowanej wiedzy. Jestem przekonany, że tyle czasu znajdzie się na każdym kursie, a dzięki odpowiedniej edukacji bezpieczeństwo może znacznie się poprawić – dodaje.

Dla wzmocnienia efektu edukacyjnego w filmie wykorzystano nagrania z prawdziwych wypadków na przejazdach. Dzięki temu można zobaczyć, czym kończy się nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego i np. omijanie zamkniętej półrogatki. Treść filmu była konsultowana z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendą Główną Policji, Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego i PKP Polskimi Liniami Kolejowymi, największym zarządcą infrastruktury kolejowej.

W Polsce jest ponad 12 800 przejazdów kolejowo-drogowych. Średnio w każdym tygodniu dochodzi na nich do czterech wypadków. W ubiegłym roku było 215 takich zdarzeń, zginęło w nich 49 osób, a 33 zostały ciężko ranne. Pierwsze półrocze 2019 r. to 103 wypadki, 31 osób zabitych i 11 ciężko rannych. Liczba wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przejazd kolejowy
UTK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....