TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Nowoczesnych wagonów będzie więcej
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.07.2020 14:45:08
Nowoczesnych wagonów będzie więcej (foto: PESA)

Oprócz kontraktu na modernizację 83 wagonów z opcją na 42 kolejne bydgoska PESA modernizuje dla PKP Intercity wagony w ramach jeszcze dwóch umów.

Przypomnijmy. Obejmują one unowocześnienie łącznie 80 pojazdów z opcją na dodatkowe 40, z której przewoźnik skorzystał w 2018 roku. W ramach trzech kontraktów PESA dostarczy więc łącznie aż 245 unowocześnionych wagonów. Wartość umów to blisko 1,03 mld zł brutto. Wszystkie kontrakty są dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 dla projektów "Kolej na dobre połączenia – unowocześnienie wagonów i lokomotyw dla PKP Intercity S.A." (P1) i "Przyspieszamy komfortowo – unowocześnianie wagonów i zakup lokomotyw dla PKP Intercity S.A." (P2). 

Projekty modernizacji wagonów współfinansowane funduszami z Programu Infrastruktura i Środowisko to kolejny duży krok w zwiększaniu komfortu podróżowania polską koleją – mówi Joanna Lech, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Stale wzmacniamy naszą flotę nowoczesnymi pojazdami. Pasażerowie naszych pociągów w całej Polsce mogą już korzystać z komfortowych wagonów, które pokazują, że kolej to wygodny i bezpieczny środek transportu – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

W przypadku wagonów PKP Intercity słowo "modernizacja" może być nieco mylące… Realizując to zamówienie zarówno w zakładach Pesa w Bydgoszczy, jak i w Mińsku Mazowieckim wykorzystujemy nasze doświadczenie zdobyte w budowie nowych pojazdów. Zastosowane rozwiązania powodują, że zarówno dla pasażera, jak i obsługi oznacza to podróż nowoczesnymi, komfortowymi pociągami, w których klimatyzacja, Wi-Fi, czy diagnostyka on-line to po prostu standard - podkreślił Sławomir Piątek, Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży Pesa Bydgoszcz.

Największe inwestycje w historii

Modernizacja wagonów to element konsekwentnie realizowanego największego programu inwestycyjnego w historii spółki. Warty 7 mld zł program "PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji" zostanie wdrożony do 2023 roku, a jego celem jest modernizacja i zakup nowego taboru oraz dalsze podnoszenie komfortu podróży. Po zakończeniu programu w 2023 r. tabor przewoźnika będzie w 80 proc. nowy lub zmodernizowany, w 94 proc. pociągów będzie dostępna klimatyzacja, a w co najmniej 77 proc. bezprzewodowy internet.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
PESA
ZNTK Mińsk Mazowiecki
wagon
modernizacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....