TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Kolejowy hit! EN57 z Katowic do Gdyni po Węglówce
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.03.2019 15:10:37 2 komentarze
Kolejowy hit! EN57 z Katowic do Gdyni po Węglówce

Urząd Transportu Kolejowego przyznał Przewozom Regionalnym otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Katowice – Gdynia Główna – Katowice.

Kursy mają być realizowane liniami kolejowymi nr 9, 131, 137 oraz 202 na okres od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2024 r., tj. na roczne rozkłady jazdy 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 i 2022/2023, 2023/2024 oraz 2024/2025. Przewozy Regionalne mogą uruchomić 1 parę pociągów na dobę, od poniedziałku do niedzieli.

Dopuszczalne jest zatrzymywanie się pociągów na następujących stacjach: Katowice, Chorzów Miasto, Bytom, Tarnowskie Góry, Działoszyn, Chorzew Siemkowice, Rusiec Łódzki, Chociw Łaski, Kozuby, Zduńska Wola Karsznice, Zduńska Wola, Szadek, Poddębice, Dąbie, Babiak, Inowrocław, Bydgoszcz Główna, Laskowice Pomorskie, Pelplin, Tczew, Pruszcz Gdański, Gdańsk Główny, Sopot oraz Gdynia Główna.

Obsługę mają zapewnić pociągi EN57 ALd oraz EN57 FPS. Dopuszcza się możliwość wykorzystywania innych typów pojazdów kolejowych, jeżeli Przewozy Regionalne zagwarantują takie same bądź lepsze parametry techniczne, eksploatacyjne i jakościowe pojazdów. Przewoźnik jest zobowiązany do wykorzystywania wyłącznie taboru spełniającego warunki techniczne, środowiskowe i eksploatacyjne określone przez zarządcę infrastruktury dla poszczególnych linii kolejowych.

Ministerstwo Infrastruktury było przeciw

W ocenie Ministra Infrastruktury istnieje ryzyko, że oferowane przez przewoźnika nowe połączenie kolejowe odbierze znaczną część klientów korzystających z dotychczasowych przewozów uruchamianych w ramach umowy o świadczenie usług publicznych, co negatywnie wpłynie na rentowność przedmiotowej umowy.

Minister Infrastruktury poinformował że, opisana wyżej sytuacja zagraża równowadze ekonomicznej operatora świadczącego dotychczas usługi publiczne we wnioskowanej relacji oraz może doprowadzić do zakłócenia bieżącego i nieprzerwanego zaspokajania potrzeb przewozowych społeczeństwa tego operatora. Z załączonych wyliczeń wynika, że proponowane nowe połączenie spowoduje spadek przychodów pociągu Hutnik kursującego w ramach umowy o świadczenie usług publicznych o 9% w jednym roku.

Koleje Śląskie również na "nie"

Koleje Śląskie wskazały natomiast, że uruchomienie przez Przewozy Regionalne nowych przewozów, może skutkować obniżeniem wpływów Kolei Śląskich z biletów, jako przychodów operatora realizującego umowy o świadczenie usług publicznych na rzecz organizatorów publicznego transportu zbiorowego. Poinformowały, że pomiędzy Spółkami Koleje Śląskie a Przewozy Regionalne zawierana jest co roku Umowa o wzajemnym świadczeniu usług kolejowych. Jej zakres obejmuje usługi zawierania umów przewozu osób, zwierząt i rzeczy na rzecz przewoźnika Przewozy Regionalne i świadczona jest przy wykorzystaniu funkcjonującej sieci sprzedaży kas biletowych oraz posiadanych zasobów ludzkich.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Gdynia
Katowice
UTK
  • Kaszebe – 29.03.2019

    I trzeba przyznać że @Grzegorz Czyżycki ma rację. Czy pojadę na polednie Pierdolino za"pińcet"czy kiblem za"pięćdziesiąt"to mnie weta. Onegdaj były czasy kiedy osobowy 4521 Mysłowice-Gdynia zaliczał każdą stacyjkę. A od Inowrocławia meandrował przez Toruń, Chełmżę, Kornatowo i Malbork,to była jazda! Co prawda to były"klasy"ale rekord bił 4531 Cz-wa - Gdynia zestawiany z trzech"kibli"! To będzie"kultowy"pociąg. Z namiotami,gitarami,luzikiem.Patrząc na zatrzymania to widać że"łodziaki"stoją za tym pociągiem. Szadek,Poddębice to tylko stacje w lesie tak jak Kłudna,Otok czy Kraski Słusznie wspomniał @Wojtek Liberda czemu nie ma zatrzymania i SKOMUNIKOWANIA w Herbach Nowych?

  • kolejFAN – 01.04.2019

    jesli to pojedzie w taryfie IR, która jest niewiele tańsza niż taryfa D-TLK/IC no to powodzenia..chyba ze w osobowej to może ktoś się skusi..

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....