TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Do Berlina z PKP Intercity - od 14,9 EUR [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.04.2019 09:30:02
Do Berlina z PKP Intercity - od 14,90EUR [FILM]

Cztery wygodne połączenia dziennie z Warszawy, pięć z Poznania i jedno z Trójmiasta przez Bydgoszcz pozwalają dotrzeć do stolicy Niemiec w różnych porach dnia. Bilety w ofercie SUPERPROMO INTERNATIONAL można kupić już od 16 € z Poznania i od 29 € z Warszawy, Trójmiasta i Bydgoszczy.


Do Berlina można dojechać bezpośrednio pociągiem nocnym również z Przemyśla, Rzeszowa, Tarnowa, Krakowa, Katowic, Opola, Wrocławia i Zielonej Góry. Ceny rozpoczynają się od 14,90 € w ofercie SUPERPOMO INTERNATIONAL.


O Berlinie

Berlin jest trzecią co do wielkości stolicą w Unii Europejskiej. Przyciąga miliony turystów zarówno bogactwem architektonicznym, jak i wyjątkową ofertą kulturalną - gamą festiwali, muzeów i teatrów.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków to imponująca rozmiarami XVIII wieczna Brama Brandenburska wysoka na 26 m, szeroka na ponad 65 m, zwieńczona kwadrygą powożoną przez boginię Nike.Nieopodal znajduje się budynek Reichstagu z kopułą będącą punktem widokowym, z którego można podziwiać panoramę miasta. Imponującą perspektywę z wysokości 204 m oferuje także berlińska wieża telewizyjna.

Turyści mogą zwiedzać Wyspę Muzeów – jeden z najsłynniejszych tego typu kompleksów na świecie. Znajdziemy tu Stare i Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową, Muzeum Pergamońskie czy Muzeum im. Bodego. Miłośnicy architektury współczesnej koniecznie powinni skierować się do Muzeum Żydowskiego zbudowanego według projektu Daniela Libeskinda czy na pełen wieżowców Plac Poczdamski, który wieczorami rozbłyskuje milionami świateł nowoczesnego Sony Centre.

Zainteresowani tematyką zimnej wojny powinni odwiedzić Muzeum Muru Berlińskiego (Mauermuseum) przy dawnym przejściu granicznym pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią miasta – słynnym Checkpoint Charlie, gdzie pozował Roger Moore odgrywający rolę agenta Jamesa Bonda.

Berlin jest łakomym kąskiem dla urban explorerów, czyli miłośników miejsc, których próżno szukać w przewodnikach. Najsłynniejszym opuszczonym obiektem stolicy Niemiec jest Spreepark – mroczny park rozrywki, który przyciąga łowców przygód z całego świata. To tu kręcono finałowe sceny filmu akcji "Hanna" z Erikiem Baną i Cate Blanchett. Pobyt na tym zamkniętym 15 lat temu, zarośniętym dziką roślinnością terenie jest jak przeniesienie się w świat surrealistycznej wizji. Popularność parku, mimo zakazu wstępu sprawiła, że zaczęto tam organizować legalne wycieczki.

Innym miejscem wzbudzającym zarówno niepokój, jak i spore zainteresowanie jest Teufelsberg – Diabelska Góra. To najwyższe sztuczne wzniesienie w Berlinie. W czasach zimnej wojny amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego postawiła na nim tajną bazę. Po upadku muru berlińskiego obiekt został opuszczony. Choć pojawiły się plany utworzenia tam hoteli i muzeum szpiegostwa, dotychczas ich nie zrealizowano.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
promocja
PKP Intercity

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....