TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Czech Rail Days: Ceske Drahy ze zmodernizowanym wagonem regionalnym
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.06.2019 12:21:53 1 komentarz
Czech Rail Rays: Ceske Drahy ze zmodernizowanym wagonem regionalnym

Koleje Czeskie prezentują na targach Czech Rail Days zmodernizowany wagon, przeznaczony do transportu regionalnego w Czechach.

To prototyp jednostki serii Bdmtee dla pociągów regionalnych. W Ostrawie można ponadto oglądać zmodernizowany wagon pierwszej klasy z bistro ARmpee i jednostkę RegioPanter.

"Koleje Czeskie są tradycyjnym partnerem i wystawcą na największych czeskich targach techniki kolejowej. Przedstawiamy tegoroczne nowości – zmodernizowane pojazdy. Będzie to wagon klasy 1 z bistro serii ARmpee, kursujący już w naszych pociągach, zmodernizowany regionalny wagon pasażerski Bdmtee, który może być rozsądną alternatywą ekonomiczną w modernizacji regionalnej floty transportowej" – mówi wiceprezes ČD Radek Dvořák.

Zmodernizowany wagon został wyprodukowany na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. 30 lat temu był to nowoczesny pojazd, przeznaczony do kursowania w składach pociągów regionalnych z szeregiem nowych elementów konstrukcyjnych, które nie były typowe dla innych wagonów osobowych produkowanych dla ČD w tym samym czasie. Wspomnieć trzeba centralny system otwierania i zamykania drzwi lub podwozie GP 200 S pozwalające na osiąganie prędkości 160 km/h. Obecnie Koleje Czeskie mają ponad 200 wagonów tego typu.

"W przypadku wagonów Bdmtee zakładamy, że mogą one nadal zapewniać wystarczającą jakość w pociągach pasażerskich i ekspresowych przez kolejne 10 do 15 lat. Z technicznego punktu widzenia spełniają aktualne wymagania, ale ich wadą jest przestarzałe wnętrze" - wyjaśnia Radek Dvořák, podając powody modernizacji. "Siedzenia z obiciami ze sztucznej skóry nie zapewniają naszym pasażerom oczekiwanego komfortu podróży. W związku z tym ich liczba zostanie zmniejszona z obecnych 96 do 80" – dodaje.

"Wagon otrzymał zupełnie nowe siedzenia, jak w samolocie. Miejsca naprzeciw siebie mają większą wysokość i stolik między nimi. Oczywiście są gniazdka elektryczne 230 V, złącza USB do ładowania elektroniki, nowy audiowizualny system informacyjny z monitorami LCD, Wi-Fi i rowery. Większe bezpieczeństwo zapewniają centralnie otwierane i zamykane drzwi, uzupełnione nowoczesnymi funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak selektywne odblokowywanie drzwi" – tłumaczy Michał Vereš, członek zarządu i zastępca dyrektora generalnego ČD.

Podczas modernizacji wagonów została zainstalowana nowoczesna toaleta z systemem zamkniętym. Są również nowe podłogi, wykładziny ścienne i sufitowe lub rozwiązania oświetleniowe z energooszczędnymi oprawami LED. W zależności od wersji będzie również 5 lub 7 miejsc do przewozu rowerów i sekcja serwisowa dla obsługi pociągu. Modernizacja pojazdów jest realizowana przez wewnętrzną spółkę zależną DPOV. Firma planuje obecnie modernizację do 53 wagonów regionalnych i ekspresowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
wagon
  • DarekP – 12.06.2019

    Tekst do poprawy. Proszę zwrócić uwagę na tłumaczenia typu "Obecnie Koleje Czeskie mają ponad 200 samochodów tego typu"

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....